Probiotické tampóny…
Expedice do 24 hodin
Koupit
SLEVA-17%
Novinka
Skladem
Probiotické tampóny Ellen ® podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci.… Celý popis
279s DPH
Maloobchodní cena:
335 Kč,
Ušetříte:
56 Kč (-17%)
Termín dodání: Expedice do 24 hodin
ks

Probiotické tampóny ellen - ECO Normal 22ks

Probiotické tampóny Ellen ® podporují zdravé poševní prostředí a poskytují spolehlivou a příjemnou hygienickou ochranu při menstruaci. Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci.

Probiotické tampóny ellen® – zdravotnický prostředek s dvojím účinkem

Probiotické tampóny ellen® obsahují Lacto Naturel® (LN®), směs probiotických kmenů bakterií mléčného kvašení, které společně podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví. Bakteriální kmeny obsažené v Lacto Naturel®  jsou přirozenou součástí zdravé poševní mikroflóry, přirozeným způsobem produkují kyselinu mléčnou, a tím způsobem udržují vyváženou hodnotu pH.

Probiotické tampóny Ellen ® Vám tak pomáhají obnovit a udržet zdravou vaginální mikroflóru.

Probiotické tampóny Ellen ®  Vám současně poskytují dokonalou hygienickou ochranu během menstruace. Tamóny Ellen ® jsou vhodné jak pro ženy, u nichž se mikrobiální nerovnováha již projevila, tak pro ty, které jí chtějí předejít.

Probiotické tampony Ellen ® – základní údaje o výrobku

Jádro tampónu Ellen ®  je vyrobeno ze 100% viskózy, která má vysokou absorpční kapacitu. Šňůrka tampónu je vyrobena ze 100 % bavlny. Netkaná povrchová vrstva je ze 100% polypropylénu. Lacto Naturel® (LN®) je směsí patentovaných probiotických kmenů laktobacilů: Lactobacillus gasseri LN40, Lactobacillus fermentum LN99 a Lactobacillus rhamnosus LN113.

Probiotické tampóny Ellen ®  se používají místo běžných menstruačních tamponů.

Bakterie z rodu Lactobacillus produkující kyselinu mléčnou jsou u zdravých žen převládající složkou vaginální mikroflóry. Tyto příznivé bakterie produkují kyselinu mléčnou a přirozeným způsobem udržují ve vaginálním prostředí příznivou hladinu pH. Ve zdravé pochvě je pH tak nízké (pH 3,8 – 4,2), že většina ostatních organizmů při něm nedokáže přežívat. Kromě regulace hodnoty pH chrání laktobacily vaginální prostředí několika dalšími mechanizmy, čímž se zdravá vaginální mikroflóra stává první linií ochrany před urogenitálními infekcemi.

Pokud je přirozená rovnováha vaginální mikroflóry narušena, zvyšuje se riziko rozvoje urogenitálních infekcí. Mezi známé příčiny narušení rovnováhy vaginální mikroflóry patří pohlavní styk bez ochrany, přehnané používání hygienických prostředků, stres, těsné oblečení ze syntetických materiálů a užívání antibiotik.

Nejčastějšími vaginálními infekcemi jsou bakteriální vaginóza a kandidiáza (kvasinková infekce). Tyto stavy způsobují různé vaginální příznaky, jako je svědění, podráždění, nepříjemný zápach a zvýšený vaginální výtok.

Jak probiotické tampóny Ellen účinkují

Probiotické bakterie v tampónu Ellen® jsou chráněny v nosném médiu a uvolňují se pouze při tělesné teplotě. Když tampón po zavedení dosáhne tělesné teploty, nosné médium se rozpustí a uvolní probiotické bakterie. Přibližně za 90 minut se probiotické bakterie LN® rozšíří z tampónu do pochvy a přichytí se k poševní sliznici, aby tak podpořily poševní mikroflóru.

Laktobacily mají samoregulační mechanizmy, které způsobují, že předávkování probiotickými tampóny Ellen® není možné.

Používejte probiotické tampóny Ellen ® pravidelně

Probiotické tampóny Ellen ® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po první menstruaci. Některé z žen ale nepocítí příznivé účinky probiotik dříve než po třech až čtyřech po sobě následujících cyklech. K nejvýraznějšímu zlepšení zdraví pochvy dochází při pravidelném používání ellen® v průběhu menstruace.

Tampóny ellen® vyměňujte v přesně stejných intervalech, jako ostatní běžné tampóny.

Klinicky ověřeno

Klinické studie ukázaly, že používání probiotických tampónů Ellen ® je zcela bezpečné.Dále bylo prokázáno, že tyto tampóny zmírňují nepříjemné pocity v pochvě, jako je svědění a podráždění. Probiotické tampóny Ellen ® také posiluje přirozenou poševní mikroflóru, která chrání prostředí vaší pochvy před bakteriální nerovnováhou.

Zdravotnický prostředek

Probiotické tampóny Ellen ® splňují všechny základní požadavky na bezpečnost stanovené Směrnicí č. 93/42/EHS o zdravotnických prostředcích. Podmínky systému řízení rizik splňují požadavky normy ISO 14 971:2007.


Načítání obsahu...